
W dniach 18-23 marca 2025 r. nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej wyprawie do Londynu. Podczas warsztatów językowych nie tylko poznawali kulturę i historię Wielkiej Brytanii, ale także mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.
Zwiedziliśmy Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych, National Gallery, podziwialiśmy zmianę warty przy Buckingham Palace, spacerowaliśmy po Chinatown, robiliśmy zakupy na Oxford Street, a nawet odbyliśmy rejs po Tamizie. W chwilach odpoczynku cieszyliśmy się urokami Hyde Parku i Greenwich Parku. Dodatkowo odwiedziliśmy Oxford, gdzie mogliśmy podziwiać zabytki jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie.
Podczas wyjazdu nasi uczniowie brali udział w wyjątkowym wyzwaniu – zdobywając punkty i wykonując różne zadania, ubiegali się o miano Londyńczyków. Każdemu udało się osiągnąć ten cel bez najmniejszych problemów! Najwięcej punktów zdobyły: Emilia Lampin, Martyna Gawlińska i Karolina Zdrowak – gratulujemy!
Nie zabrakło również kulinarnych przyjemności – skosztowaliśmy słynnego fish & chips, brytyjskich słodkości oraz dań z różnych zakątków świata. Przemieszczaliśmy się niemal wszystkimi środkami transportu, od metra po piętrowe autobusy, pociągi i statki, co pozwoliło nam poczuć prawdziwy rytm londyńskiego życia.
Serdecznie dziękujemy naszym opiekunkom, pani Izabeli Paszko oraz pani Marzenie Widomskiej, za wsparcie, zaangażowanie i niezapomniane wspólne chwile. To dzięki nim ta wycieczka była nie tylko pełna wrażeń, ale także wspaniałą okazją do nauki i integracji.
Pokonaliśmy ponad 4000 km autokarem, metrem, pociągiem statkiem i promem. Przemierzyliśmy pieszo ponad 100 tysięcy kroków czyli ok 85 km. Londyn pozostawił w naszych sercach mnóstwo pięknych wspomnień, a my już teraz marzymy o kolejnej podróży!